Zawodniacy Serwis Zawodniacy

Laboratorium

Woda powstaje dzięki spotkaniu maleńkich cząstek zwanych atomami. Aby połączyć się na zawsze w kropli wody, spotkają się ze sobą atomy tlenu i wodoru. Woda krąży w przyrodzie: raz jest parą, raz cieczą, a raz ciałem stałym, ale zawsze jest naturalna, nie wytwarza jej człowiek.

 

Woda najlepiej gasi pragnie, bo ciało człowieka składa się w dużej części z wody. Gdy czujemy pragnienie to wiemy, że naszemu organizmowi brakuje właśnie wody.

Woda pochodzi z natury, a nie z fabryki. Zawiera w sobie małe cząsteczki zwane minerałami, które budują nasz organizm. W wodzie nie ma cukru i innych dodatków, takich jak w napojach i sokach, dlatego woda najlepiej orzeźwia i zupełnie nam nie szkodzi. Duża ilość cukru w kolorowych napojach, które pijemy, źle wpływa na nasze zdrowie, może prowadzić do wielu chorób.

Dzięki wodzie możesz być lepszym sportowcem i lepszym uczniem, zwiększy się Twoja koncentracja, będziesz miał też lepszy humor. Pijąc wodę będziesz mieć piękny uśmiech i zdrowe zęby!                                                                                          
Gdy organizm ma wystarczającą ilość wody, możesz skupić się na zabawie i mieć najlepsze wyniki w domu i w szkole. Gdy jesteś zmęczony, chce Ci się spać, nie masz siły się bawić albo boli Cię głowa i nie możesz się skupić na lekcji to znak, że Twój organizm potrzebuje wody.                                      Napij się wody, a znów poczujesz się lepiej.