Wspomnienia z Chmielna

Chmielno to bardzo urocza wieś, która posiada ciekawą historię i nie bez powodu nazywana jest Perełką Pomorza. Położona jest na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego [tu:informacje]. Po części daje nam to wytłumaczenie co do faktu, dlaczego miejsce to jest tak niesamowite dla każdego fotografa z pasją, amatora czy profesjonalisty. Można tutaj zrobić serię niesamowitych ujęć, którymi na pewno warto pochwalić się przed rodziną i znajomymi.

Chmielno posiada atrakcyjne zakwaterowanie [tu: Meteor]. Można się o tym przekonać, szukając odpowiednich dla siebie ofert w internecie i z osiągniętego kompromisu między ceną a jakością. Noclegi według internautów należą do jednych z najlepszych w całej Polsce. W tej wsi baza noclegowa systematycznie się rozwija i obiecująco zapowiada jeszcze więcej w przyszłych latach.

Chmielno to nie tylko miejscowość typowo turystyczna, znana z pięknych krajobrazów, ale posiadająca także wiele ciekawych legend, które za wszelką cenę próbują wyjaśnić, skąd wzięła się nazwa tej wsi. Najlepiej samemu tu przyjechać i zapoznać się z nimi.

Wokół Chmielna jest wiele jezior, nad które warto się wybrać, pieszo lub jak kto woli na rowerze. Zdrowy wysiłek dotleni ciało i poprawi działanie układu odpornościowego, a widoki zachwycą i sprawią, że ma się ochotę na więcej! Wieś ta jest wsią czysto kaszubską, co oznacza, że możemy tu znaleźć wiele elementów kultury kaszubskiej. Sprawdzić to można na własnej skórze, czy jest się w stanie odróżnić prawdziwego Kaszuba od Polaka z innych stron Polski. Prawdopodobnie z języka tutejszej mniejszości nie zrozumiecie zbyt wiele, ale nie martwcie się; podobno Ślązacy to Kaszubi, którzy nie zdążyli na pociąg – taki żarcik jest popularny w obiegu, przynajmniej na Pomorzu.

W Chmielnie nudzić się nie można, jeśli lubi się aktywnie spędzać czas. Zakwaterowanie jest tu pierwsza klasa, a lokale i kuchnia kaszubska – palce lizać. Każdy powinien jej spróbować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>