Poronin dla kochających Tatry

Czy już wiecie, że na pewno w tym roku pojedziecie w Tatry? Oczywiście wraz z zaplanowaniem sobie takiego wypoczynku w górach należy skupić się również na tym, w jakim miejscu będziemy nocować. Ostatnio wskazaliśmy na malowniczą wioskę – Biały Dunajec [więcej na http://www.zawodniacy.pl/]. Wystarczy, że się nieco rozejrzymy na Podhalu, by przekonać się, iż tutejsza baza noclegowa posiada wiele innych możliwości do zaoferowania dosłownie o każdej porze roku. W takiej sytuacji rezerwujemy noclegi w Poroninie [pod adresem: ], wsi znajdującej się po sąsiedzku z Zakopanem.

Jest to wioska położona na Podhalu, która znajduje się przy samej drodze słynnej zakopianki, czyli ulicy wjazdowej do Zakopanego. Możemy spokojnie zatem zadbać o swój dojazd do tego miejsca. Oczywiście wiele osób zastanawia się, czy później nie będzie najmniejszych problemów z tym, żeby dostać się na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego [szczegóły: http://tpn.pl/]. Z tym także nie powinno być żadnych trudności, ponieważ z Poronina do Zakopanego, jak i również w każde inne miejsce, w którym się wchodzi na szlaki jest doskonały dojazd. I wcale nie jest mowa o dalekobieżnych przewoźnikach, którzy kursują według wcześniej ustalonego rozkładu. Doskonałym rozwiązaniem okazują się być prywatne busiki, które jeżdżą w wyznaczonym celu po zebraniu kompletu pasażerów.

Oczywiście z Poronina rozpościera się cudowna panorama na Tatry. Natomiast jeśli ktoś chce zobaczyć jeszcze lepiej, wystarczy, że wybierze się szlakiem turystycznym nieco na zachód, by dotrzeć na same Pogórze Gubałowskie. Stąd rozciąga się niesamowity widok na Tatry, ale i również na dolinę, w której znajduje się Zakopane. Dzięki temu możemy naprawdę nacieszyć się swoimi ukochanymi Tatrami.

W samym Poroninie również nie brakuje ciekawych atrakcji turystycznych. Ponieważ znajduje się właśnie tutaj możliwość skorzystania z wyciągu narciarskiego w czasie ferii zimowych. Ponadto w Poroninie jest również skocznia narciarska Galicowa Grapa. Jednak z obecnych doniesień wymaga ona gruntownego remontu. Warto w takim razie zarezerwować w Poroninie miejsca noclegowe, ponieważ ta podhalańska wieś jest zdecydowanie spokojniejsza od Zakopanego, ale jednocześnie należy wspomnieć o tym, że w każdej chwili możemy skorzystać ze wszystkich atrakcji, jakie tylko znajdują się w tym regionie. Osoby, które przyjeżdżają w celu turystyki pieszej po Tatrach, zyskują idealną bazę wypadową do spełniania swoich marzeń.

5 myśli na temat “Poronin dla kochających Tatry”

  1. Podhale to mój ulubiony region, do tej pory wybierałam Zakopane, ale ostatnio zdecydowałam się na nocleg w Poroninie i urzekło mnie to miejsce

  2. Ja już nie byłam tak dawno w Kościelisku, że chyba się tam ponownie wybiorę na nocleg bo zatęskniłam przez wasz wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>