Międzybrodzie Bialskie na wypoczynek letni i zimowy

Jedną z bardzo ciekawych miejscowości, które warto jest mieć na swojej prywatnej liście turystycznej miejsc wartych zobaczenia w naszym przepięknym kraju jest Międzybrodzie Bialskie. Znajdziemy tu wiele atrakcji turystycznych, które sprawią, że nie będziemy mogli narzekać na nudę. Międzybrodzie Bialskie położone jest w województwie śląskim, jest wsią dość liczną, jeśli chodzi o populację mieszkańców – zamieszkuje ją ponad 3300 mieszkańców. Baza noclegowa [➢wolne noclegi Międzybrodzie Bialskie] jest przygotowana na przyjęcie turystów, dostarcza rewelacyjnych warunków, a gospodarze są serdeczni i niezwykle gościnni. Nocleg tu to świetny wybór, który pozwoli nam wypocząć po dniu pełnym wrażeń.

Co jest główną atrakcją Międzybrodzia? Z całą pewnością jest nią w okresie letnim Jezioro Międzybrodzkie [➢informacje]. Nie jest wynikiem natury – zostało sztucznie utworzone na rzece Sole poprzez wybudowanie na niej zapory. Dzisiaj to świetne miejsce na udany wypoczynek, nie zabraknie tu kąpielisk, a także plaż, na których będziemy mogli opalać się do woli. Znajdują się tu także wypożyczalnie sprzętu wodnego – niezwykłym przeżyciem, dostarczającym wielu emocji i wrażeń, jest możliwość odbycia „rejsu” kajakiem lub innym rodzajem takiego sprzętu po tym jeziorze.

W okresie zimowym z kolei największą atrakcją jest możliwość uprawiania narciarstwa na Górze Żar. Góra ta nie jest zbyt wysoka, większość jej zbocza jest bardzo łagodna i idealna dla tych, którzy w przygodzie z narciarstwem stawiają dopiero pierwsze kroki. Również jest tu utworzona szkółka narciarska, w której podstaw tego sportu mogą uczyć się już najmłodsze pociechy. Na szczyt góry zabierze nas kolejka, a kiedy będziemy już u celu, przepiękny widok na pewno pozbawi nas oddechu na dłuższą chwilę.

W Międzybrodziu Bialskim nie zabraknie również przepięknych, wyjątkowych szlaków turystycznych. Mamy tu do wyboru trzy kolory: czerwony, żółty i niebieski. Każdy z nich rozpoczyna się w tej wsi, jednak różni ich długość i kierunek trasy od siebie. We wsi możemy również zobaczyć zbudowany w stylu neoromańskim kościół Świętej Marii Magdaleny. Jest to pierwszy kościół, który został postawiony w tej wsi w XIX wieku – wcześniej była tutaj tylko kaplica. Międzybrodzie Bialskie to jedna z bardzo atrakcyjnych miejscowości, znajdujących się na terenie województwa śląskiego, która przyjmie w swoje progi każdego turystę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>