Atrakcje Leszna i okolicy

Co roku wielu turystów przyjeżdża na teren Wielkopolski, aby spędzić urlop na malowniczych i ekologicznych terenach, nad jeziorami otoczonymi gęstym lasem. Wśród wielu miejscowości tego regionu pozytywnie wyróżnia się Leszno, które przyciąga gości licznymi zabytkami, urokliwą starówką i solidną bazą noclegową. Wokół miasta czekają na nich piękne jeziora i trasy turystyczne, a w centrum – liczne kościoły, zabytki i muzea oraz wodny kompleks sportowy Akwawit. Niezależnie od preferencji turystów, w rejonie Leszna znajdą oni dla siebie sporo atrakcji.

Podczas spacerów po mieście warto zwrócić uwagę na tutejsze świątynie różnych wyznań chrześcijańskich, których znajduje się tu naprawdę sporo, jak na tak niewielką osadę. W sanktuarium maryjnym w Górce Duchownej można zobaczyć cudowny obraz, który przetrwał bez uszczerbku parę pożarów. Ponadto, podczas spaceru trafi się na protestanckie kościoły św. Jana i św. Krzyża oraz katolicką świątynię parafialną św. Mikołaja, wyróżniającą się bogatymi zdobieniami barokowymi. Podczas zwiedzania malowniczej, średniowiecznej starówki warto zwrócić uwagę na zabytkowy, barokowy ratusz miejski oraz parę kamieniczek o dekoracyjnych elewacjach. W jednej z nich mieści się bogate muzeum, w którym goście mogą zobaczyć szereg eksponatów związanych ze sztuką ludową, wielkopolskim rzemiosłem, znanymi postaciami z życia miasta, cechami pracowniczymi i historią regionu. Nieopodal znajdują się również stare wiatraki i malowniczy pałacyk położony nad wodą i otoczony parkiem. Wokół miasta rozciąga się wspaniałe Pojezierze Słowińskie, które zaprasza do rekreacji wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku. Na jego terenie wyznaczono parę rezerwatów przyrody, przez które prowadzą szlaki wędrowne PTTK. Z kolei nad jeziorami można wypocząć na plaży, wykąpać się na strzeżonym kąpielisku lub zająć uprawianiem sportów wodnych, takich jak windsurfing czy żeglarstwo. Dzięki licznym wypożyczalniom sprzętu wodniackiego można także korzystać z kajaków, łódek czy rowerów wodnych.

Wszystkim, którzy spędzają tu urlopowe noclegi (Meteor), Leszno zapewnia liczne możliwości ciekawego wykorzystania czasu. Chętni mogą zwiedzać zabytki i muzea, spacerować po Starym Mieście, wędrować po rezerwatach przyrody i ścieżkach dydaktycznych oraz wędkować i aktywnie wypoczywać nad jednym z pobliskich jeziorek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>